3 צעדים לנישואים מאושרים יותר

אינספור עצות וטיפים יש ברשת היום בנושא נישואים מאושרים, רק תקישו בגוגל ותגיעו לרשימה ארוכה של כתבות בנושא, פרסומות של יועצי זוגיות, פסיכולוגים, סדנאות זוגיות ועוד הרבה הרבה. הכל נשמע טוב ויפה אך לא תמיד כך הדבר. נישואים מאושרים זה משהו שמגיעים אליו בעבודה קשה וצריך לתחזק את זה כל הזמן. גם אם אתם עכשיו בתקופה טובה, הריב הבא מחכה לכם מעבר לפינה.

 

מה זה נישואים מאושרים

כל אחד מגדיר נישואים מאושרים באופן שונה: יש שיגידו שנישואים מאושרים זה להיות ביחד כל הזמן ודווקא יש כאלה שיגידו שנישואים מאושרים זה לתת מרחב. יש שיחשבו שהסוד הוא יחסי מין מעולים ויש שיחשבו שדווקא תקשורת טובה זה האס המנצח. כך או כך, לוקח כמה שנים להגיע לנחלה ולפעמים גם רק בפרק ב' או ג'. הכי חשוב שתהיו כנים אחד עם השני ותהיו מודעים לרצונות האחר.

 

יחסי מין טובים כצעד ראשון לנישואים מאושרים

האמת שמדובר בנושא די חשוב ויש עליו הרבה משקל כדי להחזיק את הנישואים. זה לא סוד שחיי המין שלכם בתור רווקים היו שונים לגמרי מאשר בתור זוג נשוי עם ילדים שצריכים להחזיק בית/קריירה/משפחה. הרבה גברים מרגישים שהם לא נותנים ביצועים מספיק טובים ומחפשים כל מיני תרופות כדי להשתפר, למשל סיאליס. כל מה שעושה לכם טוב, העיקר שתהיה לכם מיניות טובה שתספק את שניכם.

 

זמן איכות זוגי

זהו פרמטר מאד חשוב לנישואים מאושרים שהרי הרבה זוגות שוכחים את עצמם במרוצת היום יום והשגרה השוחקת, במיוחד שיש ילדים קטנים ואתם עוד משפחה צעירה. חשוב מאד להקפיד על זמן איכות זוגי לפחות פעם בשבוע וזה יכול להיות כל דבר: ארוחת ערב במסעדה, סרט בקולנוע, קפה בבוקר, ריצה/הליכה ביחד. לפעמים היציאה הזוגית הזאת, זה הזמן היחידי כמעט שיש לכם כדי לדבר ולהקשיב אחד לשני על דברים שהם מעבר לעבודה ולבית. בנוסף, תקפידו גם על חופשה זוגית אפילו של לילה אחד מחוץ לבית בלי הילדים.

 

תקשורת זוגית ומתן מרחב אחד לשני

תקשורת טובה בין זוג נשוי מאד חשובה לתחזוק הזוגיות. תתעניינו אחד בשני, תשאלו את בני זוגכם איך היה להם בעבודה והקשיבו למה שיש להם לספר. אם יש ביניכם מתחים, כדאי לפתור אותם בשיחה מסודרת בזמן שנקבע מראש ולא בצורה אימפולסיבית מול הילדים. בנוסף, תתנו מרחב אישי אחד לשני ושכל אחד יוכל גם לעסוק בתחביביו האישיים לבד, בלי הבן זוג.

 

לסיכום

אין פתרון קסם לנישואים מאושרים יותר, אך כן ישנם מספר פרמטרים שמומלץ להקפיד עליהם כדי לשמור על זוגיות טובה. אל תקחו אחד את השני כמובן מאליו וזכרו שתמיד הבן זוג יכול לעזוב אם הוא מרגיש שהוא לא נמצא בזוגיות מאושרת. אושר אישי תורם לאושר הזוגי כמו גם האושר המשפחתי.

זוג מקיים יחסי מין

סיפורי סקס נוספים